renew europe

Debata o stavu EU s předsedkyní Evropské komise Ursulou von den Leyenovou

Kam se EU za poslední rok posunula? Na čem musí pracovat v nadcházejících měsících? Debata u stavu EU s předsedkyní Komise se uskuteční 15. září ve Štrasburku a sledovat ji můžete živě.

Debata o stavu Unie (či projev o stavu Unie) – v eurospíku zvaná SOTEU – se koná každý rok během zářijového plenárního zasedání. Předsedové Evropské komise předstupují před europoslance, aby jim představili výsledky činnosti Komise v předchozím roce a nastínili plány do budoucna. Letos před Parlament podruhé předstoupí předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová, zvolená v prosinci 2019.

Pro Parlament, jakožto jedinou přímo volenou evropskou instituci, je tato debata příležitostí dohlížet na práci Evropské komise, která v EU představuje moc výkonnou. Poslanci přezkoumají práci Komise a zajistí, aby řešila problémy, které jsou zásadní pro evropské občany.

Debata začne ve středu 15. září v 9:00 a přímý přenos můžete sledovat v českém tlumočení online na našich webových stránkách. Jazyk bude možné jednoduše nastavit přímo pod videem.

Podrobnosti zde.