renew europe

O mně

Narodil jsem se 14. ledna 1980 v Poličce. V Praze jsem absolvoval Českou zemědělskou univerzitu a Diplomatickou akademii Ministerstva zahraničních věcí ČR. V roce 2002 jsem také studoval ve Španělsku na Universidad de Sevilla. Po studiích jsem působil jako diplomat, nejprve na české ambasádě v řeckých Aténách, poté na Stálém zastoupení České republiky při Evropské unii v Bruselu, kde jsem vedl úsek zemědělství a životního prostředí. V diplomatických službách České republiky jsem se podílel na vyjednávání Společné zemědělské politiky EU nebo zajištění ochrany tradičních českých produktů (například ochrany Českého kmínu, Olomouckých tvarůžků, Karlovarských oplatků, Jihočeské Nivy či Třeboňského kapra). Od ledna do října 2012 jsem byl náměstkem ministra zemědělství ČR pro zemědělskou a rybářskou politiku EU. V letech 2013 – 2019 jsem působil ve společnosti Philip Morris.

Od roku 2015 studuji doktorský program se zaměřením na mezinárodní obchod na České zemědělské univerzitě. V minulosti jsem absolvoval studia či odborné vzdělávací programy ve Španělsku, Belgii, USA a Švýcarsku.

Do Evropského parlamentu jsem byl zvolen v roce 2019 za hnutí ANO 2011, které je součástí evropské frakce Renew Europe. Jsem členem Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova (AGRI) a místopředsedou Podvýboru pro daňové záležitosti (FISC). Dále působím jako náhradník ve Výboru pro hospodářství a měnu (ECON) a pro rybolov (PECH). Jsem také členem několika parlamentních delegací, které rozvíjí vztahy Evropské unie s Tureckem a se Spojenými státy americkými.

Hovořím anglicky, francouzsky a španělsky. Jsem ženatý a mám dvě děti.